Poznejte CHKO - Bílé Karpaty

Bílé Karpaty jsou známé především díky množstvím druhů orchidejí rostoucích na rozsáhlých loukách. Pozornému návštěvníkovi však nabízejí Bílé Karpaty k poznání mnohem víc. Na severu je možné poznat krajinu jižního Valašska s pastvinami posetými jalovci, soukromým pralesem Ščúrnica nebo hrad Brumov ze kterého je na krajinu severu Bílých Karpat krásný výhled.

Střed Bílých Karpat není o nic chudší. Z areálu lázní Luhačovice je to kousek na Moravské Kopanice, populární hlavně díky místním vědmám „bohyňám“. Moravské Kopanice však nabízejí i možnost úchvatných výhledů na typickou kopanickou krajinu, například z rozhledny Velký Lopeník. Kousek odtud se nachází národní přírodní rezervace Javorina, kde můžete přírodě nahlédnout pod pokličku a pozorovat přírodní procesy bezzásahového horského lesa.

Z Velké Javořiny už je vidět Horňácko, kulturně bohatý region, který obklopuje množství lučních rezervací bohatých na množství druhů rostlin včetně orchidejí. Okolí Strážnice je kraj vína, které si lze vychutnat v komplexu lidové zástavby, sklepů Plže.